Reklamné oznámenie
Tvorba webových stránokhttps://blog.pageride.comSpoznajte výhody balíčka služieb Premium! Aktivujte si ho na 30 dní ZADARMO.
Maj vlastné webové stránky!https://www.weblahko.skMať svoje vlastné webové stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S WebĽahko ich môžete mať aj Vy.
E-shop ľahko & rýchlohttps://www.weblahko.skSystém WebĽahko ponúka moderné e-shop s podporou on-line platieb.

História Karate

                  Karate je viac než len bojové umenie. Je to spojenie histórie, kultúry a techniky, ktoré sa vyvíjalo cez stáročia na ostrove Okinawa. Jeho korene siahajú až do čínskeho bojového umenia Chuan-Fa, ktorého vplyv bol výrazný vďaka intenzívnym vzťahom medzi Okinawou a Čínou.

                  V 17. storočí sa okinawskému karate dostalo impulzu, keď japonský klan Satsuma obsadil ostrov. Zakázali nosenie zbraní, čo prinútilo obyvateľov hľadať efektívne formy sebaobrany. Tréning sa vyvíjal tajne, s technikami predávanými ústne a cvičením vykonávaným za utajených podmienok.

                  Rôzne štýly karate sa vyvinuli v závislosti od oblastí Okinawy a vplyvov jednotlivých majstrov. Medzi najznámejšie patria Goju-ryu, Shito-ryu a Shotokan-ryu. Tí najvýznamnejší majstri, ako Sokon Matsumura, Kanryo Higaonna a Anko Itosu, mali kľúčový vplyv na formovanie týchto štýlov.

                   Gichin Funakoshi, zakladateľ Shotokan-ryu, bol jedným z prvých, ktorý priniesol karate do Japonska a predstavil ho ako formu fyzickej a morálnej výchovy. Chojun Miyagi, zakladateľ Goju-ryu, presadzoval tradičné hodnoty a techniky bojového umenia.

                    Vďaka odhodlaniu týchto majstrov a ich žiakov sa karate stalo globálnym fenoménom. Nové generácie majstrov ako An´ichi Miyagi a Morio Higaonna pokračujú v tradícii, šíria karate po celom svete a zachovávajú jeho duch a techniky pre budúce generácie.

                    Karate nie je len bojové umenie, je to cesta života, ktorá zdôrazňuje disciplínu, rešpekt a sebadisciplínu. Je to spojenie minulosti, prítomnosti a budúcnosti, ktoré prekračuje hranice kultúry a národnosti.

POKRAčOVANIE V:  História Karate GOYU-RYU

 

 
ČO PONÚKAME?

  • zmysluplné využitie voľného času
  • cvičenie tradičných techník karate 
  • rozvoj fyzickej kondície
  • rozvoj duševnej kondície
  • získanie nových kamarátov

TRÉNUJEME:

v telocvični "ĽUDOVÁ JEDÁLEŇ" zo zadu

29. augusta 08501, 085 01 Bardejov

PONDELOK                       16:30 - 18:00

STREDA  (pokročilý)        16:30 - 18:00

ŠTVRTOK                          16:30 - 18:00


MÔŽETE NÁS PODPORIŤ:

2%  z Vašej zaplatenej dani z príjmov

alebo aj tu:

Podpora